Wojskowa Komenda Uzupełnień w Skierniewicach

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
17 sierpnia 2020
Obchody Święta Wojska Polskiego w Skierniewicach

 


W dniu 15.08.2020 r. w Skierniewicach odbywały się uroczystości obchodów Święta Wojska Polskiego oraz 100 Rocznicy Bitwy Warszawskiej. Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele Garnizonowym, po której Wojskowy Komendant Uzupełnień w Skierniewicach Pan ppłk Piotr MITKOWSKI oraz przedstawiciele oficjalnych delegacji złożyli wieńce pod pomnikiem Niepodległości na placu Jana Pawła II.

Kontynuacją obchodów był piknik na terenie Muzeum Historycznego Skierniewic, gdzie mobilne punkty promocyjno-informacyjne wystawiły Wojskowa Komenda Uzupełnień w Skierniewicach, 37 Dywizjon Zabezpieczenia Obrony Powietrznej w Sochaczewie z 3. Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej, Powietrzna Jednostka Ewakuacji Medycznej w Nowym Glinniku z 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim i 92 Batalion Lekkiej Piechoty w Kutnie z 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Stanisława Sojczyńskiego ps. „Warszyc”.

Równocześnie w Święto Wojska Polskiego, Wojewódzki Sztab Wojskowy w Łodzi wystawił mobilny punkt promocyjno-informacyjny podczas pikniku militarnego w Ossowie w związku z 100. Rocznicą Bitwy Warszawskiej oraz bitwy pod Ossowem. Wojskową Komendę Uzupełnień w Skierniewicach reprezentowali: mjr Przemysław POŁUBIŃSKI i mł. chor. Arkadiusz ZABORSKI. Piknik militarny odbył się z udziałem Ministra Obrony Narodowej Pana Mariusza Błaszczaka.

Tekst i zdjęcia: WKU w Skierniewicach.

generuj pdf
go-up
Kontakt

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Skierniewicach
Stefana Batorego 64
96-100 Skierniewice
tel. 261442300
fax. 261442322
wkuskierniewice@ron.mil.pl

    
  • BIP