Wojskowa Komenda Uzupełnień w Skierniewicach

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
26 sierpnia 2019
Uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego.

  W przeddzień Święta Wojska Polskiego, w dniu 14 sierpnia 2019 r. żołnierze zawodowi i pracownicy Wojskowej Komendy Uzupełnień w Skierniewicach spotkali się na uroczystej zbiórce. Podczas uroczystości Wojskowy Komendant Uzupełnień w Skierniewicach, Pan ppłk Stanisław Biernat wręczył p. Malwinie SZELIDZE, pracownicy wydziału Rekrutacji Brązowy Medal „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny” nadany przez Ministra Obrony Narodowej Pana Mariusza BŁASZCZAKA z okazji Święta Wojska Polskiego, za długoletnią, wzorową pracę w Wojsku Polskim.
  Wojskowy Komendant Uzupełnień wręczył również wszystkim obecnym listy pochwalne od Ministra Obrony Narodowej oraz złożył życzenia.
  W dniu 15 sierpnia 2019 r. w Skierniewicach odbyły się obchody Święta Wojska Polskiego. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą celebrowaną przez kapelana Parafii Garnizonowej w asyście pocztów sztandarowych instytucji państwowych i organizacji społecznych.
  Po Mszy Świętej członkowie Stowarzyszenia Tradycji 26 Skierniewickiej Dywizji Piechoty wciągnęli flagę państwową na maszt, a uczestniczący w uroczystościach odśpiewali hymn państwowy przy akompaniamencie orkiestry miejskiej.
  Kolejnym punktem uroczystości było złożenie wieńców i kwiatów przez delegacje instytucji państwowych i organizacji społecznych przy pomniku niepodległości. Następnie uczestniczący w obchodach Święta Wojska Polskiego mieli niecodzienną okazję wziąć udział w pikniku wojskowym.
  Stoiska promujące działalność militarną
i służbę wojskową wystawiły: WKU w Skierniewicach, 32 Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej, Komenda Miejska Policji i Państwowa Straż Pożarna w Skierniewicach. Na terenie Muzeum Historii Skierniewic w godzinach popołudniowych odbyła się rekonstrukcja historyczna, która przedstawiała wydarzenia z września 1939 roku.

Autorzy tekstu: P. Magdalena RUTKOWSKA, Przemysław RUKAT.

Fot.: P. Przemysław RUKAT, P. Katarzyna MICHAŁOWSKA.

generuj pdf
go-up
Kontakt

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Skierniewicach
Stefana Batorego 64
96-100 Skierniewice
tel. 261442300
fax. 261442322
wkuskierniewice@ron.mil.pl

    
  • BIP